توسعه، تکوین و تولید قوای محرکه اطلس MT در مگاموتور
02 دی 1402

توسعه، تکوین و تولید قوای محرکه اطلس MT در مگاموتور

پروژه توسعه و تکوین و تولید قوای محرکه خودروی جدید اطلس MT گروه سایپا شامل موتور   M15I ، گیربکس ND3 و سیستم توسعه پایداری ESC با موفقیت به اتمام رسید.

به گزارش روابط عمومی مگاموتور، مدیر پروژه توسعه قوای محرکه اطلس MT در شرکت مگاموتور، ضمن بیان این خبر گفت: همزمان با کاهش مصرف سوخت، افزایش توان و گشتاور موتور M15I، پروژه بهبود عملکرد موتور در حوزه های خنک کاری، روغن کاری، رفع مشکلات کیفی جاری موتور M15 در دستور کار قرار گرفت که نتایج به دست آمده از آزمون های متعدد انجام شده بر روی موتور M15I،  نشان از ارتقای محسوس سطح عملکرد و پارامترهای رفتاری این موتور دارد.

حسین حمزه هویدا افزود: موتور M15I که نخستین موتور مجهز به تکنولوژی VVT (زمانبندی متغیر سوپاپ ها) در بین موتورهای محصولات گروه سایپاست، با افزایش توان و گشتاور حدود ۸% ، کاهش مصرف سوخت ۶% در سطح خودرو و نیز افزایش حدود ۹%  گشتاور موتور در دورهای پایین تر موتور نسبت به موتور پایه در کنار گیربکس جدید ND3، منتج به افزایش محسوس رضایتمندی از قوای محرکه و شتاب گیری مناسب تر نسبت به موتور M15 شده است که این نتایج موجب رضایت بیشتر مصرف کنندگان نهایی این خودرو خواهد شد.

وی افزود: بهبود کیفیت در قوای محرکه اطلس MT  همزمان با توسعه سیستم پایداری ESC ضمن ایجاد تنوع اساسی در سبد قوای محرکه محصولات خانواده X200 گروه سایپا، قابلیت ادامه حیات این محصولات با ابلاغ الزامات قانونی کشوری به خودروسازان در حوزه آلایندگی و مصرف سوخت و الزامات استانداردهای ۸۵ گانه را فراهم می آورد.

گفتنی است پروژه قوای محرکه اطلس MT براساس برنامه زمانبندی گروه خودروسازی سایپا، به مرحله تولید انبوه رسیده است و اواخر سال جاری به دست مشتری نهایی خواهد رسید.

 

Top