قابلیت تست انواع موتور با EMS مستقل از ECU با ارتقاء استندهای تست در مگاموتور
20 خرداد 1397

قابلیت تست انواع موتور با EMS مستقل از ECU با ارتقاء استندهای تست در مگاموتور

در پی توسعه، بهسازی و ایجاد ظرفیت خطوط مونتاژ موتور تیبا، ارتقاء استندهای تست موتور تیبا توسط معاونت مهندسی اجرایی گردید.

به گزارش روابط عمومی مگاموتور مهندس افشار معاون مهندسی شرکت مگاموتور با تشریح ضرورت ارتقاء استندهای تست موتور تیبا که به دنبال توسعه، بهسازی و ایجاد ظرفیت خطوط مونتاژ موتور تیبا صورت گرفت گفت: به دنبال افزایش برگشتی قطعات الکترونیک در سال ۹۵ و با توجه به ضرورت مجهز شدن استندهای تست موجود به قابلیت تست  اجزای EMS پروژه ارتقاء استندهای تست موتور تیبا توسط معاونت مهندسی به منظور تست موتور تیبا با دریچه گاز برقی و ارتقا یافته با قابلیت تست EMS و به صورت موتور روشن(Online) طراحی و با موفقیت آزمایش گردید و هم اکنون در مرحله پایانی اجرایی آن می باشد.

مهندس داود افشار با بیان اینکه این پروژه با کاهش قطعات برگشتی صرفه جویی بالایی را برای شرکت مگاموتور در بر خواهد داشت گفت: با ارتقاء هات تست های موتور با دریچه گاز برقی و ارتقاء یافته و CVT به همراه تست EMS به صورت Online و بدون ECU توسط ماژول کنترلی، تمام رفتار EMS مطابق با استانداردهای روز خودروسازان و دستور العمل های کیفی و مهندسی قطعات الکترونیکی مگاموتور قابل مشاهده و بررسی خواهد بود که این امر میزان برگشتی قطعات الکترونیک از این محصول را به صفر خواهد رساند.

معاون مهندسی مگاموتور افزود: این سیستم بدون ECU می باشد و سیستم مدیریت موتور شبیه سازی شده و هر موتور با EMS مربوط به خودش کالیبره میگردد.

وی با اشاره به کاهش قابل توجه هزینه برگشتی با طراحی و اجرای این پروژه گفت: این پروژه ضمن سرمایه گذاری اندک و صرفه جویی بالا، قابل اجرا در کلیه محصولات موتور تولیدی در شرکت مگاموتور می باشد.

 

Top