معاون تامین مگاموتور خبر داد:/ پرداخت های مالی مدون و هدفمند قطعه سازان در راس برنامه های تامین مگاموتور
19 مرداد 1395

معاون تامین مگاموتور خبر داد:/ پرداخت های مالی مدون و هدفمند قطعه سازان در راس برنامه های تامین مگاموتور

مهندس بیژن مجیدزاده معاون تامین مگاموتور از برنامه ریزی های مدون مگاموتور در پرداخت های مالی قطعه سازان و تامین کنندگان مگاموتور خبر داد و گفت: برنامه ریزی های مدون در پرداخت های مالی قطعه سازان و تامین کنندگان مگاموتور انجام شده و با تقسیم بندی های لازم بر اساس آنالیز قیمت قطعات هر سازنده، می توانیم پول را بشکل صحیح و مناسب به قطعه سازان و تامین کنندگان قطعات تزریق کنیم.

به گزارش روابط عمومی مگاموتور، مهندس مجیدزاده با اعلام هدفگذاری تولید ۱۶۰۰ دستگاه در روز گفت: در حال حاضر با دستور مدیرعامل مگاموتور در حال تولید ۱۶۰۰ ست دستگاه که شامل پراید، تیبا و نیسان می باشیم و با برنامه ریزی هایی که در این خصوص انجام شده و با توجه به منابع موجود و ارزیابی های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که ظرفیت فعلی تامین و تولید سازندگان ما برای تولید ۱۶۰۰ دستگاه کفایت می نماید.

وی در ادامه افزود: برای رسیدن به این تیراژ تامین، کار اصلی و مهمی که لازم بود انجام دهیم، برنامه ریزی مناسب در پرداخت های مالی بود. برای اینکه بتوانیم پرداخت مناسبی را به سازندگان داشته باشیم سازندگان را به گروه های چهارگانه تقسیم نموده ایم. دسته اول سازندگانی هستند که مواد اولیه را از مگاموتور دریافت می نمایند، دسته دوم سازندگانی که مواد اولیه را خود از داخل کشور تامین و بروی آن تولید انجام داده و به شرکت تحویل می دهند، دسته سوم سازندگانی که علاوه بر اینکه عملیاتی را روی مواد اولیه انجام می دهند، قطعه یا مواد اولیه ای را از خارج وارد نموده و  به محصول خود اضافه و  بصورت مجموعه ای از محصول به ما تحویل می دهند مثل دریچه گاز و در نهایت دسته چهارم سازندگانی هستند تمامی مواد اولیه و یا قطعات خود را بصورت خارجی خریداری می نمایند. با توجه به این گروه های چهارگانه، تقسیم بندی بر اساس آنالیز قیمت قطعات هر سازنده انجام می شود تا بتوان پول را بشکل صحیح و مناسب بین سازندگان تقسیم نمود.

وی همچنین در خصوص پرداخت های مالی به قطعه سازان گفت: با این چهار نوع تقسیم بندی که انجام دادیم بودجه هر ماه برای تولیداتمان مشخص می گردد و همواره بودجه پیش بینی شده ای را به واحد مالی ارائه میدهیم تا هر ماه برای سازندگان مبلغی پرداخت شود. این تقسیم بندی یکی از اقدامات مهم ما برای دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده می باشد واین امر باعث میگردد که بتوانیم پرداخت ها را از حالت موردی خارج نموده و با برنامه ای مدون و هدفمند، با کمک معاونت مالی و اقتصادی هر هفته پرداخت های منظمی را به سازندگان انجام دهیم. با قرار دادن این نوع پرداخت ها در صدر برنامه های خود تاثیر بسیار مثبتی بر سازندگان و روند تعامل آنها با مگاموتور به وجود آمده زیرا که سازندگان با اطمینان از اینکه بدون نیاز به پیگیری به مطالبات خود دست خواهند یافت و همچنین با آگاهی از اینکه این پرداخت ها با فرمول معینی انجام می شود و عدالت در پرداخت ها بطور نسبی اجرا خواهد شد و در نهایت به جهت اینکه از سیستم پرداخت مگاموتور مطلع هستند اطمینان و اعتماد بیشتری به مگاموتور داشته و با این شرکت همراهی و همگامی بیشتری برای تامین قطعات خواهند داشت.

معاون تامین مگاموتور با تقدیر از تعامل مثبت و ارزنده قطعه سازان با مگاموتور در سال های تحریم و دوران پسا برجام گفت: گاهی در پرداخت های ما که متاثر از گروه سایپا می باشد ممکن است دیرکردهایی وجود داشته باشد ولی سازندگان به دلیل اطمینانی که به مگاموتور دارند تعامل و همکاری بسیار خوبی با ما داشته و دارند و دلیل این اطمینان نیز پایبندی این شرکت به تعهدات خود می باشد و تجربیات گذشته مگاموتور در زنجیره تامین، خود سرمایه ای ارزشمند برای آن به حساب می آید. از موارد مهم روابط حسنه با سازندگان که بسیار مهم و حائز اهمیت است، زمانی می باشد که سازندگان مشکلات خاصی دارند مثل مشکلات مالی، بیمه ای، بانکی، اقساط، عوارض و … در این موارد که به ما مراجعه می نمایند ما پای درد و دل آنها نشسته  و سعی در مرتفع ساختن آن می کنیم. این عامل باعث می شود قطعه سازان به ما اطمینان کرده و کنار ما بایستند.

مجیدزاده با اشاره به اهداف مگاموتور در همایش قطعه سازان پیش رو گفت:  هدف ما در این همایش معرفی اهداف آینده شرکت مگاموتور توسط مهندس شیخ عطار، مدیرعامل مگاموتور به سازندگان در رسیدن به تولید ۱۸۰۰ دستگاه و بعد از آن به ۲۵۰۰ دستگاه در روز می باشد. علاوه بر این ما می خواهیم طی برنامه ای با سازندگان به توافق رسیده و از سازندگان درخواست کنیم که کمک بیشتری به شرکت نموده تا بتوانیم قطعات را بمدت حداقل ۲ هفته در انبار ذخیره داشته باشیم تا اگر برخی از قطعات در خطوط تولید و مونتاژ دچار مشکل شد از این قطعات ذخیره شده بعنوان پشتیبان استفاده نماییم و از توقف خط تولید جلوگیری کنیم. سومین هدف از این همایش برگزاری پرسش و پاسخ و شنیدن مشکلاتی است که  سازندگان مگاموتور ممکن است با آن دست به گریبان باشند و در نهایت می توان گفت هدف از این همایش جلب اطمینان سازندگان است تا بتوانند بشکل مناسبی با ما تعامل برقرار نموده و از مسیر و راه آینده مگاموتور و گروه آگاه شوند چرا که با آگاهی از این اهداف می توانند به شکل بهتری به مگاموتور و گروه سایپا کمک کرده و ما را در نیل به اهدافمان یاری نمایند و خود نیز متناسب با این اهداف تجهیز شوند.

معاون تامین مگاموتور افزود: مسئله ای که بسیار حائز اهمیت است همکاری بسیار مثبت و ارزنده سازندگان با مگاموتور است، این سازندگان در شرایط سخت همواره در کنار سازمان بوده و مگاموتور سپاسگذار این همراهی است. من به این عزیزان این نوید را می دهم که با توجه به بهبود وضعیت فروش و وضعیت مالی گروه خودروسازی سایپا و به طبع آن شرکت مگاموتور، با برنامه های پرداختی که از طریق گرفتن مرابهه، خرید دین و نظم در پرداخت های صورت گرفته، مطالباتزنجیره تامین بطور مرتب و به مرور زمان پرداخت خواهد شد.

وی در پایان از سازندگان مگاموتور خواست تا در این همایش حضور بهم رسانده و مشکلات عمده خود را مطرح نموده و پاسخ خود را دریافت کنند و همانگونه که همیشه در کنار این شرکت بوده اند و کما فی سابق به این راه ادامه دهند.

DSC_0797 copy

Top