با حضور مهندس شهریاری مدیرعامل مگاموتور؛ دستگاه بومی فرزکاری سطح کالیپر فلنچ تیبا در شرکت مالیبل سایپا به بهره برداری رسید
22 خرداد 1399

با حضور مهندس شهریاری مدیرعامل مگاموتور؛ دستگاه بومی فرزکاری سطح کالیپر فلنچ تیبا در شرکت مالیبل سایپا به بهره برداری رسید

مراسم بهره برداری از «طراحی و ساخت دستگاه یونیت فرزکاری سطح کالیپر فلنچ تیبا» و افتتاح «پایگاه سلامت» مالیبل با حضور مهندس عباس شهریاری مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و مدیران شرکت مگاموتور در شرکت مالیبل سایپا برگزار گردید.

 

به گزارش روابط عمومی مگاموتور ، عباس شهریاری مدیرعامل مگاموتور در این مراسم با بیان اینکه تولیدات مالیبل پایه و اساس تولید محصولات مگاموتور است اظهار داشت: مالیبل شرکتی با ظرفیت بالاست که باید از این توان و ظرفیت به خوبی استفاده شود.
وی با بیان اینکه برای تحقق جهش تولید باید تمام همت خود را به کار بگیریم تصریح کرد: امر تولید امروز یکی از محوری ترین موضوعات کشور است که جز با نگاه به توانایی های داخلی و همت و تلاش محقق نخواهد شد.
مدیرعامل مگاموتور با اشاره به تحریم های ظالمانه که اقتصاد و اشتغال کشور را هدف قرار داده است گفت: تولید و تکیه بر توانایی های داخلی تنها راه مبارزه در این جنگ اقتصادی است.
وی افزود: صنعت خودرو یکی از اهداف دشمنان در این اقتصادی است که با جهش تولید می توانیم در این جنگ نابرابر پیروز شویم.
عباس شهریاری با اشاره به ثبت رکوردهای تولید در مالیبل گفت: برنامه افزایش تولید سایپا در سال جهش تولید وظیفه شرکت های گروه در امر تولید را سنگین تر از پیش می نماید.
وی با اشاره به توانایی های شرکت مالیبل سایپا در حوزه های نیروی انسانی و دانشی اظهار داشت: مالیبل می تواند از توانمندی های خود برای گسترش حوزه صادرات محصولات تولیدی بهره گیری نماید.
مدیرعامل مگاموتور در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد در سال جاری مانند سال گذشته شاهد ثبت رکوردهای جدید تولید در شرکت مالیبل سایپا باشیم.
_DSC2673 - Copy
داود حسین زاده مدیرعامل مالیبل سایپا نیز در این مراسم با اشاره به توجه ویژه گروه خودروسازی سایپا به حوزه داخلی سازی تصریح کرد: در شرکت های گروه سایپا کارکنانی توانمند و با استعداد و با انگیزه حضور  دارند که باید از این ظرفیت استفاده گردد.
وی با اشاره به ساخت دستگاه یونیت فرزکاری سطح کالیپر فلنچ تیبا در شرکت مالیبل سایپا گفت: طراحی و ساخت این دستگاه که «قدر» نام دارد با استفاده از توان و دانش کارکنان مالیبل و با هدف رفع مشکلات کیفی قطعه فلنچ تیبا صورت پذیرفته است.
داود حسین زاده افزود: وجود اشکال در سیستم مونتاژ و نارسایی در سیستم ترمز و در نتیجه قفل شدن چرخ، باعث اختلال در خط تولید گروه خودروسازی سایپا می¬گردید که با طراحی و ساخت دو دستگاه مزبور این مشکل مرتفع گردیده است.
وی از جمله دستاوردهای پروژه «قدر» را ماشینکاری هم زمان سطوح کالیپر قطعه چپ و راست بدون باز و بسته کردن قطعه و کاهش مشکلات کیفی و خطاناپدیرسازی فرآیند تولید دانست و تصریح کرد: با اجرای این پروژه زمان تولید قطعه و زمان تنظیمات فیکسچر و دستگاه کاهش و تیراژ تولید افزایش یافته و منجربه صرفه جویی در نفر ساعت شده است.
_DSC2796 - Copy (2)
همچنین در این مراسم «پایگاه سلامت» مالیبل نیز افتتاح گردیدکه طی این پروژه پایگاه سلامت مالیبل به تخت «CPR» (تخت اورژانس) و «تخت تزریقات و تحت نظر» تجهیز گردیده است.
مطابق تغییرات ایجاد شده در این واحد دو پزشک عمومی به صورت تمام وقت و یک مشاور و روان شناس نیز به صورت پاره وقت جهت خدمت رسانی به کارکنان در «پایگاه سلامت» شرکت حضور دارند.
از دیگر تغییرات مهم تجهیز «پایگاه سلامت» شرکت مالیبل به «ترالی کد» شامل لوازم اورژانس و احیای بیمار، دستگاه ساکشن، دستگاه نوار قلب، داروهای اورژانسی و … می باشد.
Top