تقدیر سازمان حفاظت محیط زیست شهر تهران از مگاموتور
28 تیر 1400

تقدیر سازمان حفاظت محیط زیست شهر تهران از مگاموتور

شرکت مگاموتور موردتقدیر سازمان حفاظت محیط زیست شهر تهران قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی مگاموتور، در جریان بازدید معاون سازمان محیط زیست شهر تهران، لوح تقدیر این سازمان به مگاموتور اهدا شد.
مدیر عامل مگاموتور در این مراسم گفت: از ابتدای سال گذشته در راستای پایش محیط زیست در خصوص درج سطح آلایندگی خودرو، شرکت مگاموتور در تلاش بوده است سطح آلایندگی را از یورو۴  به یورو۵ ارتقاء دهد.
مهندس عباس شهریاری افزود: در همین راستا و با همت و تلاش مرکز تحقیقات و همکاران زنجیره تامین، شرکت  موفق شده است تمامی کاتالیست های مصرفی را به استاندارد یورو ۵ برساند و گام موثری در بحث کاهش سطح آلایندگی مورد تایید سازمان محیط زیست بردارد.
وی اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم با ورود نسل های جدید موتور، سطح استاندارد مورد نظر محیط زیست را ادامه دهیم.
مهندس شهریاری ابراز امیدواری کرد: علی رغم مشکلات موجود، امیدواریم این به روز رسانی در تمامی سطوح در صنعت خودرو صورت پذیرد.
دکتر احمدوند، مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست مگاموتور نیز در این مراسم به عملکرد محیط زیستی شرکت در سال ۹۹ پرداخت و اظهار داشت: دریافت و ابقاء گواهینامه استاندارد ISO 14001 از سال ۱۳۸۶ تاکنون، مدیریت انرژی و اقدام جهت استقرار استاندارد ISO 50001، تشکیل کمیته مدیریت سبز و برگزاری جلسات ماهانه، مدیریت فاضلاب های صنعتی و بهداشتی تولیدی، احداث و بهره برداری سه دستگاه پکیج تصفیه بهداشتی و یک دستگاه پکیج تصفیه صنعتی، نصب تجهیزات پایش آنلاین جهت پساب خروجی تصفیه خانه های فاضلاب، مدیریت انواع ضایعات و پسماندهای تولیدی اعم از عادی، صنعتی و ویژه، ایجاد، حفظ و توسعه فضای سبز بیش از ۲۸ درصد فضای موجود کارخانه جهت بهبود هوای محیط، ساخت محوطه ضایعات جهت انبارش اصولی انواع پسماندها و ضایعات همچنین ایجاد گلخانه جهت پرورش گیاهان متنوع و نیز اندازه گیری فصلی تمامی آلاینده های محیط زیستی سطح شرکت مطابق با ضوابط خوداظهاری در پایش را از جمله اقدامات صورت گرفته توسط شرکت برشمرد.
در پایان خانم دکتر برنا معاون سازمان محیط زیست شهر تهران نیز اقدامات صورت گرفته در حوزه محیط زیست را منطبق با استانداردها و الزامات محیط زیستی اعلام و با اهداء تقدیر نامه به مدیریت ارشد شرکت از این اقدامات تقدیر و تشکر نمود.
Top