در بازدید سفیر ونزوئلا از مگاموتور عنوان شد: ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودروهای CNG  دنیاست
26 مهر 1402

در بازدید سفیر ونزوئلا از مگاموتور عنوان شد: ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودروهای CNG  دنیاست

سفیر ونزوئلا و هیات همراه طی بازدید یک روزه از شرکت مگاموتور و یکی از شرکت های زنجیره تامین آن در جریان توانمندی های بزرگترین هلدینگ قوای محرکه کشور قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی مگاموتور، در پی حضور مهندس تیموری مدیرعامل گروه خودرو سازی سایپا در نمایشگاه اختصاصی ایران ونزوئلا و تعاملات صورت گرفته در خصوص تولید محصولات گروه سایپا در این کشور، سفیر ونزوئلا جهت آشنایی و آگاهی از توانمندی های مگاموتور بعنوان تولید کننده قوای محرکه گروه سایپا از این شرکت و یکی از شرکت های زنجیره تامین مگاموتور بازدید کرد.

احسان جابری رئیس هیات مدیره و قائم مقام مدیرعامل در نشست جمعی از مدیران این مجموعه با سفیر ونزوئلا و هیات همراه با بیان تاریخچه ای از ۳۰ سال فعالیت مگاموتور گفت: شرکت مگاموتور بزرگترین تولید کننده قوای محرکه در خاورمیانه با ۳۰ سال سابقه همزمان با طراحی، تولید و بنگاه داری در حال فعالیت است.

وی با اشاره به جایگاه مگاموتور در گروه خودروسازی سایپا گفت: مگاموتور با تولید ۲۰۰۰ ست موتور، گیربکس و اکسل در روز و با زنجیره تامینی بالغ بر بیش از ۳۰۰ شرکت ۹۸ درصد از سهم بازار تولید قوای محرکه گروه خودروسازی سایپا را در اختیار دارد.

جابری در ادامه با تاکید بر وجود منابع عظیم گازی در ایران گفت: ایران از نظر تولید خورو CNG جز ۴ کشور اول دنیاست و مگاموتور از سال های گذشته با پیشتازی در این صنعت گام های موفقی برداشته است.

وی به رشد تولید موتور CNG در سال های اخیر اشاره کرده و گفت: در حال حاضر موتورهای دوگانه سوز بروی سه پلتفرم X100، x200 و زامیاد با استاندارد یورو ۵ در حال تولید است و برنامه جهشی تولید محصولات CNG را  برای سال های آینده داریم.

رئیس هیات مدیره مگاموتور با اشاره به نسل جدید موتورهای این شرکت گفت: برنامه تولید محصولات CNG بر روی موتور های جدید در نقشه راه مگاموتور هدف گذاری شده و این محصولات از سبد تولید مگاموتور حذف نخواهد شد.

وی افزود: تمامی قطعات اختصاصی موتورهای دوگانه سوز ۹۵ درصد داخلی سازی شده و در ایران تولید می شوند.

احسان جابری با تشکر از توجه سفیر ونزوئلا به خودکفایی مگاموتور در تولید محصولات خود گفت: همکاران ما در گروه خودروسازی سایپا با فعالیت ها و اقدامات خود ثابت کردند که تحریم ها توان توقف این مجموعه را نداشته و مگاموتور آماده است در زمینه انتقال تکنولوژی و تولید محصولات در راستای سیاست های کشور ونزوئلا همکاری کند.

در ادامه خوزه سیلوا سفیر ونزوئلا با ابلاغ سلام و درود وزیر حمل و نقل ونزوئلا و رئیس کمیسیون مشترک ایران و ونزوئلا گفت: توانمندی مگاموتور در تولید محصولات با کیفیت با توجه به وجود تحریم ها ستودنی است.

وی با ابراز خرسندی از حضور در مگاموتور گفت: امروز در مگاموتور شاهد شرکتی عظیم در تولید قوای محرکه هستیم که در خاورمیانه نظیر ندارد و با تولید محصولات با کیفیت پیشتاز عرصه تولید موتور در عرصه خودروسازی ایران است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با سرمایه گذاری های صورت گرفته از سوی سایپا در کشور ونزوئلا شاهد پیشرفت صنعت خودرو در این کشور باشیم.

در ادامه این بازدید سفیر ونزوئلا از خطوط تولید مگاموتور و شرکت آسیاناما بعنوان یکی از شرکت های زنجیره تامین مگاموتور که تولید مخازن CNG را با خودکفایی کامل انجام می دهد، بازدید و با توانایی ها و پتانسیل های کشور جهت فعالیت های مشترک پیش رو آشنا شدند.

  

 

Top