در شرکت طراحی و مهندسی و ساخت تجهیزات و ابزار آلات سایپا(سمتکو) صورت گرفت:  تولید و مونتاژ مجموعه بوستر مستر مجهز به سیستم ترمز کمکی (BA)
17 دی 1401

در شرکت طراحی و مهندسی و ساخت تجهیزات و ابزار آلات سایپا(سمتکو) صورت گرفت: تولید و مونتاژ مجموعه بوستر مستر مجهز به سیستم ترمز کمکی (BA)

مدیرعامل سمتکو با بیان توانایی این شرکت در طراحی، تولید و مونتاژ انواع مجموعه های فوق ایمنی در زمینه سیستم ترمز خودرویی گفت: شرکت سمتکو با توجه به اهداف کیفی و پایداری در بازار رقابتی موفق به راه اندازی و تولید مجموعه بوستر مستر Brake Assist (سیستم ترمز کمکی) برای اولین بار در گروه خودروسازی سایپا شده است
به گزارش روابط عمومی مگاموتور به نقل از سایپانیوز، امیرحسین علیزاده با بیان مطلب فوق افزود: این محصول علاوه بر به روز بودن و رفع نیازهای آتی صنایع خودروسازی، باعث افزایش کیفیت محصولات تولید داخل می شود.
علیزاده تاکید کرد: مجموعه بوستر مستر Brake Assist (سیستم ترمز کمکی) یک سیستم ایمنی مکانیکی است که در شرایط و لحظات بحرانی به کمک راننده آمده و احتمال بروز حادثه و به تبع آن خسارات جانی و مالی را کاهش می دهد.
او افزود: بر اساس تحقیقات انجام شده در صنعت خودروسازی در بیش از ۹۰ درصد مواقع و لحظات حساس به دلیل استرس و تنش لحظه ای وارده به راننده، عمل ترمزگیری به صورت کامل انجام نشده و باعث بروز حوادث و خسارات جبران ناپذیر می شود و سیستم ترمز کمکی در این لحظات به کمک راننده آمده و با تشخیص حالت اضطرار عمل ترمزگیری را تکمیل می کند.
مدیرعامل سمتکو تصریح کرد: اگر میزان فشار وارده به پدال ترمز از یک حد مشخصی که قبلاً تعیین شده بیشتر باشد، سیستم ترمز کمکی فعال شده و از طریق یک سیستم مکانیکی قفل کننده، عمل ترمزگیری را ادامه می دهد. این سیستم کمکی ترمز خصوصاً برای افراد بی تجربه و مهارت پایین بسیار موثر و تاثیرگذار است و عدم خونسردی و تسلط راننده در لحظه اضطرار را تا حد زیادی پوشش می دهد و طبق بررسی های صورت گرفته به کارگیری سیستم ترمز کمکی، باعث کاهش طول خط ترمز تا ۴۵ درصد می شود.
مدیرعامل سمتکو با بیان اینکه توسعه محصولات شرکت در دستور کار قرار گرفته، اظهار داشت: این شرکت در ابتدا تولید بوستر مستر طرح جدید موسوم به طرح Pet را در دستور کار تولید داشته  و در محصول جدیدبا به کارگیری پیستون قدرت با جنس و طرح متفاوت باعث افزایش ایمنی، طول عمر و اطمینان مجموعه بوستر مستر شده است.
او تصریح کرد: شرکت طراحی مهندسی و ساخت تجهیزات و ابزار آلات سایپا (سمتکو)، به عنوان بزرگترین و تخصصی ترین زیرمجموعه ترمزسازی گروه سایپا یکی از پیشتازان عرصه طراحی و سازنده انواع مجموعه های فوق ایمنی در زمینه سیستم ترمز خودرویی است.
علیزاده افزود:‌ این شرکت برای مهندسی، تولید، مونتاژ و تست انواع کالیپر ترمز و مجموعه بوستر مستر از آمادگی فنی و تولید بالایی برخوردار است و در حال حاضر طیف گسترده ای از انواع کالیپرهای ترمز و مجموعه بوستر مستر در خط تولید دارد.
او گفت: قطعه کالیپر محصولاتی چون خودروی تیبا، شاهین، پراید، وانت نیسان، پژو۴۰۵ ، آفرود ارس و مجموعه مستر بوستر خانواده x200 در این شرکت تولید می شود و پروژه های کالیپر عقب ارس، کالیپر عقب شاهین، P90 و مستر بوستر نیسان و چانگان نیز در جریان است.

 

Top