روند افزایش تولید محصولات در مگاموتور
09 بهمن 1400

روند افزایش تولید محصولات در مگاموتور

محمدشفیعی معاون برنامه ریزی و لجستیک مگاموتور از رشد ۸ درصدی تولید محصولات مگاموتور در نه ماهه سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته و روند افزایشی تولید محصولات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مگاموتور، محمد شفیعی معاون برنامه ریزی و لجستیک با اعلام این خبر گفت: با مدیریت بهینه منابع و تلاش مجدانه همکاران دلسوز در تمامی حوزه ها، تولید انواع محصولات در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۸ درصدی داشته و با افزایش ۲۴۰۰۰ دستگاه موتور در کلیه خطوط تولیدی نسبت به تولیدات سال گذشته توانستیم باردیگر خوش بدرخشیم.

شفیعی با اشاره به توقف تولید پراید در سال گذشته افزود: این روند افزایش تولید در حالی است که گروه سایپا یکی از مهم ترین محصولات خود، پراید را با تیراژ تولید ۵۰۵۰۰ دستگاه موتور در سال ۹۹ از سبد محصولات تولید خود در سال جاری حذف نموده است.

وی در ادامه افزود: شایان ذکر است با وجود محدودیت های پیش رو، مجموعه مگاموتور تمرکز خود را بر روی تولید محصول جدید گروه سایپا، خودرو شاهین معطوف کرده و توانسته با تولید ۱۷۵۰۰ دستگاه موتور در سال جاری رشد این محصول را نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۹۹ درصد افزایش دهد.

شفیعی با اشاره به تلاش کارکنان مگاموتور گفت: این مهم در برهه زمانی اتفاق افتاد که تحریم های طولانی مدت اقتصادی ایران منجر به رسوب بحران در بخش تولیدی کشور شده است. مجموعه مگاموتور مفتخر است اعلام دارد با وجود سد محکم تحریم های اقتصادی توانسته است بر پایه همت، غیرت و ایمان بلند تمامی همکاران، در حوزه تولید، رشد مثبت و ۸ درصدی داشته باشد.

وی همچنین با اشاره به تکمیل خودروهای ناقص ناشی از کسری قطعات جانبی گفت: با همت مگاموتور خودروهای ناقص ناشی از کسری قطعات جانبی در پارکینگ ها تکمیل گردید. در جریان چالش های مرتبط با تحریم ها و بدعهدی سازندگان خارجی در ارسال قطعات، بحران کسری بسیاری از محصولات تولیدی را روانه پارکینگ ها کرده است، گروه خودورسازی سایپا با استراتژی تولید خودرو ناقص در ابتدا و انجام فرایند تکمیل کاری آنها در موعد بعدی سعی در رفع اختلال فرایند تولید نموده لذا با توجه به کسری ۵۱۲۰۰ قطعه در خودروهای پارکینگ در ابتدای سال ۱۴۰۰، چالش افزایش محصولات ناقص در سایت های خودروساز وجود داشت.

در این راستا شرکت مگاموتور به یاری همت و تلاش همکاران در واحد های تامین و بازرگانی و حمایت های مدیرعامل، نسبت به تکمیل ۲۵۲۰۰ دستگاه خودروی ناقص ناشی از کسری کاتالیست و ۲۸۱۰۰ دستگاه ناشی از کسری ایسیو اقدام و نیاز کلیه خودروهای ناقصی ناشی از اقلام فوق در پارکینگ ها برطرف گردیده و خودروهای ناقص همه سایت ها با مسئولیت مگاموتور به صفر رسیده است.

شفیعی در پایان با تشکر از تلاش همکاران گفت: امید است به یاری خداوند متعال، همت تمامی همکاران در حوزه های مختلف و استفاده بهینه از امکانات داخلی و خارجی بتوانیم روند افزایشی در تولید داخلی را ثبت نماییم.

Top