قرارداد همکاری تولید ۷ قطعه با سازندگان داخلی در پنجمین میز تخصصی ساخت داخل توسط مگاموتور
25 آبان 1400

قرارداد همکاری تولید ۷ قطعه با سازندگان داخلی در پنجمین میز تخصصی ساخت داخل توسط مگاموتور

میز پنجم ساخت داخل در حالی برگزار شد که مگاموتور توانست با برگزاری ۴ میز قبلی با مشارکت شرکت های سازنده از بین ۲۷ قطعه معرفی شده در این میزهای تخصصی به تولید انبوه ۲۴ قطعه دست یابد.
به گزارش روابط عمومی مگاموتور، پنجمین میز تخصصی ساخت داخل در حالی برگزار شد که نتایج چشمگیری از ۴ میز تخصصی برگزار شده مشاهده می شود و تیم ساخت داخل معاونت تامین مگاموتور موفق شده است با معرفی ۲۷ قطعه که قبل از آن از طریق قطعه سازان خارج از کشور تامین می شده اند به ساخت داخل و تولید انبوه حدود ۹۰ درصد از این قطعات برسد.
میزهای تخصصی ساخت داخل توسط سازمان گسترش و نوسازی با حضور سازندگان اصلی شرکت های سایپا و ایران خودرو از جمله مگاموتور، سازه گستر و ساپکو برگزار می شود و قرارداد همکاری در ساخت قطعاتی که از طریق سازندگان خارجی تامین می شوند با شرکت های قطعه ساز داخلی منعقد می گردد با این هدف که پروژه ها حداکثر تا ۹ ماه به بهره برداری برسد، کاهش ارزبری چشمگیر باشد و عمق ساخت داخل حداقل ۴۰ درصد باشد. در کنار اینها از ظرفیت شرکت های دانش بنیان بهره برداری می شود.
مگاموتور تاکنون پنج دوره در میزهای تخصصی ساخت داخل شرکت کرده و گزارش آن را به صورت ماهانه به مجموعه های حاکمیتی ارائه شده است، نحوه انتخاب سازندگان بدین صورت است که ابتدا جلسات کمیته های تخصصی مگاموتور تشکیل و پس از بررسی سازندگان منتخب که امکان معرفی بعنوان سازندگان برتر حوزه ساخت داخل را دارند به سازمان گسترش و نوسازی معرفی می شوند و بعد از آن در جلساتی با هماهنگی انجمن های قطعه سازی و نمایندگانی از ۳ شرکت مگاموتور، سازه گستر و ساپکو، لیست سازندگان بهمراه قطعات جهت برگزاری میز تخصصی انتخاب و اعلام می گردد.
مگاموتور در میز شماره ۵ جهت انعقاد قرارداد همکاری با ۶ شرکت قطعه ساز برای ساخت داخل ۷ قطعه مربوط به گیربکس و سیستم های الکترونیکی خودرو شاهین است که از طریق خرید خارج تامین می شود، شرکت کرده است و در این میز از همکاری یکی از شرکت های صنایع دفاع و یک شرکت دانش بنیان بهره مند شدیم.
گفتنی است تاکنون ۲۷ قطعه در ۴ میز قبلی معرفی شده است که حدود ۹۰ درصد آنها به تولید انبوه رسیده است که این مهم حاصل کار تیمی موفق معاونت های مهندسی، تامین و کیفیت است و دیگر واحدهای مگاموتور نیز به نوبه خود در این موفقیت نقش داشته اند.
شایان ذکر است شرکت مگاموتور در برگزاری این میزها که از سال ۹۸ آغاز شده است با رویکرد مثبتی در ارتباط با شرکت های دانش بنیان و نوپا و هچنین بهره مندی از شرکت های صنایع دفاعی فعالیت نموده است و در این راستا تیم ساخت داخل معاونت تامین مگاموتور موفق شده است با ۸ شرکت جدید التاسیس در حوزه قطعات ساخت داخل همکاری داشته باشد با توجه به برگزاری نمایشگاه بین المللی قطعات خودرو؛ مگاموتور با نمایش بخش کوچکی از دستاوردهای ساخت داخل برای قطعات پروژه جدید موتور ME16 در این رویداد حضور خواهد داشت.
Top