محلول فلزات گرانبهای کاتالیست در مگاموتور داخلی سازی شد
19 آذر 1397

محلول فلزات گرانبهای کاتالیست در مگاموتور داخلی سازی شد

داخلی سازی  PGM(محلول فلزات گرانبهای کاتالیست) خودرو در مگاموتور با همکاری سازمان جهاد دانشگاهی تهران با موفقیت به بهره برداری رسید.

_DSC0541

به گزارش روابط عمومی مگاموتور، دکتر داود افشار معاون مهندسی شرکت مگاموتور با اشاره به کاربرد PGM (محلول فلزات گرانبها) در ساخت کاتالیست خودرو که نقش اساسی را در کاهش گازهای آلاینده در خودروها دارد گفت: این محلول ها تاکنون از منابع محدود خارجی تامین می گردید که با شروع  تحریم ها و عدم امکان واردات، منجر به توقف مکرر خطوط خودرو ساز می گردید.

دکتر افشار در ادامه و با اشاره به همکاری مگاموتور با سازمان جهاد دانشگاهی تهران اظهار داشت: پس از بررسی های صورت گرفته پروژه تولید محلول فلز پالادیوم با همکاری شرکت مگاموتور و سازمان جهاد دانشگاهی تهران تعریف و به بهره برداری رسید.معاون مهندسی مگاموتور با بیان اینکه کاتالیست های تولیدی با این محلول ها، استاندارد آلایندگی یورو۴ و  EOBD – ON را در مرکز استاندارد ISQI با موفقیت کسب نمود افزود: هم اکنون این محلول ها در اختیار شرکت های کاتالیست ساز داخلی قرار گرفته و نزدیک به ۱۰ هزار عدد کاتالیست تولید شده است.
گفتنی است با اجرای موفقیت آمیز این پروژه داخلی سازی در مگاموتور ضمن عدم توقف خط، شاهد کاهش ارزبری به میزان ۵۸ و ۶۵ دلار برای تولید هر کاتالیست پراید و تیبا در این زمینه خواهیم بود
Top