مدیرعامل مگاموتور: راه اندازی خط تولید موتور ME16 تبدیل تحریم به نماد خودباوری است
20 اردیبهشت 1402

مدیرعامل مگاموتور: راه اندازی خط تولید موتور ME16 تبدیل تحریم به نماد خودباوری است

مدیر عامل مگاموتور گفت: راه اندازی خط تولید موتور ME16 در شرایط تحریم، تبدیل نماد تحریم به نماد خودباوری است.
به گزارش روابط عمومی مگاموتور،کیومرث مبلغ ناصری ضمن بیان این مطلب افزود: راه اندازی و افتتاح این خط حاصل تلاش متخصصان و مهندسان ایرانی، عزم راسخ، اراده و تفکر مهندسی به منظور بهره مندی از ظرفیت های بالقوه است.
او افزود: در پی حمایت گروه خودروسازی سایپا با تغییر و ترکیب خطوط تولید موجود تحریمی، موتوری به مراتب با کیفیت تر و مدرن تر به نام ME16  ظرف مدت ۸ ماه در مدار تولید قرار گرفت.
او تاکید کرد: تولید و افتتاح این خط با عمق ساخت داخل بیش از ۹۰ درصد، وابستگی به واردات را نیز کاهش داده است؛ همچنین این اقدام ارزشمند ضمن بی اثر کردن تحریم ها، سرمایه گذاری راکد  را نیز به مولد ثروت تبدیل کرده است و نشان دهنده استعداد و ظرفیت بالای علمی و فنی متخصصان و مهندسان مگاموتور است.
مبلغ ناصری در ادامه به نتیجه این موفقیت اشاره کرد و گفت: حاصل این رویکرد ورود به نسل جدید موتورها و تولید اولین موتور ۱۶ سوپاپ به عنوان یکی از نیازهای گروه خودروسازی سایپا است.
او افزود: ارز بری تولید این محصول با اتکا به زنجیره تامین داخل کشور به شدت کاهش یافته است و  همچنین افزایش توان تولید موتور روزانه  به بیش از ۶۰۰ دستگاه از دیگر نتایج این پروژه است که به ظرفیت های تولید گروه خودروسازی سایپا افزوده می شود.
مدیرعامل مگاموتور در ادامه به ویژگی مدرن ترین خط مونتاژ موتور کشور اشاره کرد و گفت: دارا بودن ویژگی های فنی و کیفی ممتاز، خطا ناپذیر بودن فرآیندهای کلیدی و دقت های کیفی به همراه اتوماسیون سطح بالا از دیگر ویژگی های این خط است.
مبلغ ناصری در بخشی دیگر از گفتگوی خود گفت: محصول تولید شده توسط مگاموتور در حال سپری کردن آزمون های تست بر روی خودرو می باشد که پس از اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح با سرعت به تولید انبوه خواهند رسید.
او افزود: در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ بخشی از محصولات جدید گروه خودروسازی سایپا با موتور ۱۶ سوپاپ مگاموتور وارد بازار می شود.
مدیرعامل مگاموتور در پایان به بازارهای هدف این محصول اشاره کرد و تاکید کرد: موتور تولید شده یک محصول به روز و شناخته شده در دنیا می باشد که از استانداردهای سطح بالایی برخوردار است؛ به همین دلیل بازارهای صادراتی بسیار خوبی برای این محصول پیش بینی می شود از جمله یکی از این بازارهای هدف، کشور روسیه است.
Top