مدیر طراحی و توسعه موتور شرکت مگاموتور:/ با بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا در مسیر حفاظت از محیط زیست حرکت می کنیم
29 دی 1394

مدیر طراحی و توسعه موتور شرکت مگاموتور:/ با بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا در مسیر حفاظت از محیط زیست حرکت می کنیم

مدیر طراحی و توسعه موتور شرکت مگاموتور:

 

با بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا در مسیر حفاظت از محیط زیست حرکت می کنیم

 

مگاموتور بعنوان طراح و تولیدکننده سیستم قوای محرکه شرکت سایپا و بزرگترین تولید کننده مجموعه قوای محرکه در خاورمیانه، سعی کرده است با تلاش بی وقفه فعالیتهای گسترده ای جهت بهبود روند و کیفیت تولید محصولات خود داشته باشد. این تلاشها با هدف کاهش مصرف سوخت و کنترل و کاهش میزان آلاینده های خروجی از موتور و در راستای اهداف متعالی شرکت سایپا در حفاظت از محیط زیست و صد البته جهانی که در آن زندگی میکنیم برنامه ریزی و انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی مگاموتور، مهندس مدنی، مدیر طراحی و توسعه موتور در شرکت مگاموتور با بیان اینکه به دلیل قوانین سخت گیرانه دولت ها در سراسر دنیا در زمینه کاهش میزان آلایندگی خودروها، کشورهای صاحب صنعت خودرو با تدوین و طراحی و عملی کردن طرح های مختلف به میزان بسیار زیادی نگرانی های ناشی از میزان آلایندگی خودروها را کاهش داده اند گفت: مگاموتور نیز بعنوان طراح و تولیدکننده سیستم قوای محرکه شرکت سایپا و بزرگترین تولید کننده مجموعه قوای محرکه در خاورمیانه، سعی کرده است با تلاش بی وقفه فعالیتهای گسترده ای جهت بهبود روند و کیفیت تولید محصولات خود داشته باشد. این تلاشها با هدف کاهش مصرف سوخت و کنترل و کاهش میزان آلاینده های خروجی از موتور و در راستای اهداف متعالی شرکت سایپا در حفاظت از محیط زیست و صد البته جهانی که در آن زندگی برنامه ریزی و انجام شده است.

مهندس مدنی ضمن توضیح مختصری پیرامون اقدامات صورت گرفته و برنامه های آتی مگاموتور در راستای کاهش میزان آلاینده های خروجی از موتور و نیز کاهش مصرف سوخت گفت: برنامه های شرکت مگاموتور در طراحی و توسعه قوای محرکه و استفاده از تکنولوژی های روز دنیا در خودروهای گروه خودروسازی سایپا چند لایه، واقع بینانه، مطابق با شرایط روز کشور و با گامهای زمانی مناسب طرح ریزی شده است و امیدواریم با پیگیری و اجرای برنامه های تعیین شده مطابق با اهداف شرکت خودروسازی سایپا و با کار و تلاش شبانه روزی کلیه کارشناسان و کارگران عزیز متوسط مصرف سوخت در ناوگان گروه خودروسازی سایپا را تا سال ۱۴۰۰ از حدود ۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر به حدود ۴.۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر برسانیم.

مدیر طراحی و توسعه موتور برنامه کلان شرکت مگاموتور در راستای حفاظت از سرمایه های ملی و حفاظت از محیط زیست را پر اهمیت دانست و افزود: شرکت مگاموتور در راستای طراحی و تولید و افزودن آپشن ها و تکنولوژی های مختلف به موتورها سه برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را در نظر گرفت و توانست در برنامه زمانبندی تعیین شده طراحی و تولید موتورهای M13GS  ، M15GS  وZ24GS  را با استاندارد آلایندگی یورو۴ به اجرا برساند.

وی در ادامه با اشاره به پروژه های آتی و در دست اقدام معاونت تحقیق توسعه مگاموتور گفت: تلاش ما در راه رسیدن به تولید موتورهای پیشرفته هیچگاه خاتمه ندارد چرا که خودورسازی در جهان در حال حرکت است و هیچگاه باز نمی ایستد. بر همین اساس برنامه های مختلفی را در دست داریم که در این بین می توان به رسیدن به سطح استاندارد آلایندگی یورو۵ با استفاده از طراحی و تولید موتورهای جدید و همچنین اصلاح و بهینه سازی موتورهای موجود اشاره کرد.

مدنی در پایان با اشاره به طرح های معاونت تحقیق توسعه در زمینه کاهش آلایندگی هوا گفت: برنامه طراحی و توسعه موتورهای ۳ سیلندر مجهز به مکانیزم های پیشرفته ای همچون VVT، EGR و… و نیز برنامه توسعه خودروهای مجهز به قوای محرکه هیبریدی مانند stop-start و mild hybrid از جمله برنامه هایی است که مگاموتور با هدف حفاظت از محیط زیست و داشتن هوایی پاک دنبال می کند.

Top