مهندس شیخ عطار؛ مدیرعامل مگاموتور:/ رعایت اخلاق حرفه ای و نظارت فردی بر عملکرد دو رکن اساسی پیشرفت در هر سازمان
08 اسفند 1395

مهندس شیخ عطار؛ مدیرعامل مگاموتور:/ رعایت اخلاق حرفه ای و نظارت فردی بر عملکرد دو رکن اساسی پیشرفت در هر سازمان

سمینار آموزشی مبانی ارتقای سلامت اداری و پیشگیری از فساد با حضور جناب آقای جهان بین معاون بازرسی کل وزارت کشور و شهرداری ها، جناب آقای مهندس شیخ عطار مدیرعامل مگاموتور، جناب آقای مهندس محمدخانی مدیر بازرسی گروه خودروسازی سایپا و جمعی از معاونین، مدیران و روسای شرکت مگاموتور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مگاموتور، مهندس شیخ عطار مدیرعامل مگاموتور، ضمن خوش آمد گویی و تبریک روز مهندس و گرامیداشت این روز گفت: شرط حیات و تداوم فعالیت های اقتصادی وابسته به وجود سیستم و ساختار در سازمان، بهره مندی سازمان از یک سیستم جوابگو و پوشش دهنده نسبت به خدمات سازمان و موجود بودن تمام فعالیت ها و تراکنش های سازمان در سیستم مانند فعالیت هایی چون جذب نیرو و آموزش این نیروها، نقدینگی، در اختیار گرفتن اموال و سفارش گذاری است.

مهندس شیخ عطار با تاکید بر ضرورت رعایت اخلاق حرفه ای و نظارت فردی بر عملکرد گفت: پس از این ارکان و اصول اساسی، نظارت های مستمر و دائمی در سازمان خواهد بود که یکی از اصلی ترین این نظارت ها، نظارت فرد بر عملکردش می باشد و بر همین اساس نیاز رعایت اخلاق حرفه ای در سازمان باید بصورت فرد فرد انجام شود. رعایت اخلاق حرفه ای به این صورت موجب حل بسیاری از مشکلات در سازمان خواهد شد که مزایا و ضررهای رعایت و یا عدم رعایت اخلاق حرفه ای لزوم هرچه بیشتر آموزش در این زمینه را روشن و آشکار می سازد.

مدیرعامل مگاموتور با ابراز خوشحالی نسبت به تعامل خوب بین مسئولین سازمان و حل مشکلات و چالش های موجود بصورت علمی گفت: امیدوارم همکاران موضوعات جاری سازمان را بیش از گذشته مورد توجه ویژه خود قرار دهند و با کار گروهی و رعایت اخلاق حرفه ای در راستای اهداف شرکت مگاموتور و گروه خودروسازی سایپا حرکت کنند چراکه عدم توجه به موضوعاتی چون اخلاق حرفه ای سبب بالا رفتن قیمت تمام شده، بالا رفتن ضایعات و در نهایت عدم تحقق سود در سازمان خواهد شد که مطمئنا عکس این موضوع منافع بیشماری را نسیب سازمان و کارکنان آن خواهد کرد.

وی با بیان اینکه تعامل خوبی با کارکنان دارم گفت: از طریق ملاقات حضوری و کانال های ارتباطی دیگری چون ایمیل در کنار دیگر راهکارهای موجود سعی کرده ام ارتباط خوبی جهت ارزیابی هرچه بهتر سازمان داشته باشم. زمان قابل توجهی از وقت خود را صرف موضوع نظارت و ارزیابی سازمان می کنم و از شما انتظار دارم هر کدام از شما به سهم خود موضوعات نظارتی را جدی گرفته و در کنار اطلاع و آگاهی کامل از ورودی و خروجی کارتان با کارکنان مجموعه خود تعامل و نظارت خوب و دقیقی داشته باشید. از همه همکاران می خواهم در تعاملی که با یکدیگر دارند با بررسی فرآیندها نسبت به طرح و حل مشکلات و چالش های سازمان اقدام نمایند و برای رسیدن مگاموتور به یک سازمان پویاتر با استفاده از تمام پتانسیل های شرکت در جهت انجام ماموریت های محول و تحقق اهداف تعیین شده تلاش کنند.

وی در پایان با ابراز امیدواری از اینکه بتوانیم زحمات شما عزیزان را پاسخگو باشم گفت: امیدوارم بتوانیم به کمک همه پرسنل در تحول محصول، موضوعات کیفی و هزینه تمام شده بعنوان یکی از وظایف اصلی مگاموتور، روزهای بهتری را برای مگاموتور رقم بزنیم. مگاموتور شرکتی است که در سطح جغرافیایی ایران فعالیت می کنند و پر است از فعالیت های لجستیک، مالی، کیفی و مهندسی که در اقتصاد ملی به ایفای نقش می پردازد و جایگاهی قابل قدردانی و ارزش گذاری خاص دارد و افتخار می کنم که با شما همکاران در مجموعه مگاموتور کار می کنم و دوره خوبی است و این تجربه در کنار تجربه های قبلی من جایگاه خاصی دارد و تلاش های همه شما در مگاموتور با توجه به ماموریت ها و وظایف منحصر بفردی که در زمینه های مختلف دارد، قابل تحسین است.

در ادامه حمیدرضا تاملی مدیر حراست و بازرسی مگاموتور ضمن خیر مقدم به حاضران در جلسه گفت: افزایش تراکنش ها و فعالیت ها در سازمان موجب خواهد شد برای حفظ و حراست مجموعه ساز و کارهای نظارتی بیشتری داشته باشیم.

تاملی با اشاره به رهنمودهای مهندس شیخ عطار پیرامون امر بازرسی در شرکت مگاموتور گفت: بازرسی باید نظارت کند آنچه انجام می دهیم با آنچه طراحی شده است تطابق دارد یا خیر و بازرسی وظیفه همه واحدها و حتی فرد فرد همکاران در سازمان است و در نهایت هیچ شخصی در مگاموتور از بازرسی و نظارت مصون نیست و باید همه مورد نظارت و بازرسی قرار گیرند.

وی افزود: اقدامات خوبی در زمینه بازرسی در سطح مگاموتور همچون نظارت بر روند معاملات و خریدهای شرکت بعنوان یکی از مهمترین گلوگاه نگاهداشت سلامتی سازمان، بررسی های دوره ای از جریان نقدینگی و گردش مواد در شرکت، مشارکت در تدوین، اصلاح و بازنگری بیش از ۱۰ مورد از آیین نامه ها و دستورالعمل های اجرایی، انجام بازرسی های موردی از نحوه اجرای فرآیندها در معاونت ها، ارائه پیشنهادها، راهنمایی و گاها تذکرات به حوزه های مختلف در جهت اجرای هرچه بهتر دستورالعمل ها و آیین نامه ها، انعکاس برخی مشکلات و تنگناهای شرکت به مدیریت بازرسی گروه جهت پیگیری این موضوعات در سطح گروه، بازدید از برخی شرکت های تابعه و ابلاغ تذکر و بازیادآوری مقررات داخلی و خارجی شرکت جهت جلوگیری از بروز مشکلات در آینده در حوزه های مختلف، ملاقات با پرسنل شرکت و دریافت مسائل و مشکلات و انتقال آن به مجموعه های زیربط، ملاقات با برخی سازندگان و دریافت نقطه نظرات و مشکلات ایشان و پیگیری جهت ایجاد سامانه ارتباط سازندگان با حوزه مدیریت بازرسی ویژه مدیرعامل در سیستم جامع با همکاری معاونت طرح و برنامه و بسیاری اقدامات دیگری که در راستای تحقق اهداف مجموعه مگاموتور و گروه خودروسازی سایپا صورت گرفته و این اقدامات همچنان در حال پیگیری و  انجام است.

وی در پایان گفت: امیدوارم در سایه این وفاق و همدلی که وجود دارد بتوانیم در رسیدن به اهداف مگاموتور و گروه خودروسازی سایپا سهیم باشیم.

در ادامه این سمینار با ارائه گزارشی از مهندس جهان بین معاون بازرسی کل وزارت کشور و شهرداری ها و ارائه برنامه آموزشی توسط مهندس محمدخانی مدیر بازرسی گروه خودروسازی سایپا به پایان رسید.

DSC_0097
DSC_0107
DSC_0157
DSC_0184
Top