The domain spamcheckr.com maybe for sale. Click here for more information.

موفقیت مگاموتور در داخلی سازی پلوس
14 شهریور 1398

موفقیت مگاموتور در داخلی سازی پلوس

به گزارش روابط عمومی مگاموتور، مهندس عباس شهریاری افشار مدیرعامل شرکت مگاموتور در خصوص داخلی سازی قطعه پلوس گفت: با توجه به انحصاری بودن این قطعه، طی سالهای گذشته ماشین آلات مخصوص سنگ زنی و عملیات حرارتی قطعات اصلی پلوس برای مونتاژ بصورت CKD در شرکت سایپا پلوس گلپایگان توسط مگاموتور خریداری و نصب شده بود که با شروع تحریم ها، موضوع داخلی سازی قطعات پلوس با استفاده از ظرفیت های موجود  از پایان سال ۹۷ درگروه سایپا بصورت جدی مطرح شد.
مهندس شهریاری افشار با تاکید بر درجه فنی و کیفی بسیار بالای پلوس و اینکه تا پیش از این همه نیاز کشور به پلوس از طریق خرید خارجی انجام می شده است اظهار داشت: بیشتر قطعات اصلی و مهم مانند قیفی شش پر و شش پر، و قیفی سه شاخ از طریق عقد قرارداد با منابع داخلی و امکانات فورج وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به مرحله تولید داخلی رسید  که به محض تامین سفارش مواد اولیه از شرکت های فولاد آلیاژی داخلی، فورج قطعات بصورت کامل در داخل انجام خواهد شد.
وی افزود: در راستای داخلی سازی کامل پلوس توسط سایپا پلوس، تعدادی از تجهیزات تکمیلی مورد نیاز خط سایپا پلوس به سایت گلپایگان انتقال و توسط کارشناسان  مگاموتور و سایپا پلوس. نصب و راه اندازی شد.
مدیرعامل مگاموتور با بیان اینکه در حال حاضر شرکت سایپا پلوس مگاموتور توان انجام ماشینکاری قطعات کلیدی و اصلی پلوس را برای تولید سالانه ١٠٠هزار ست پلوس را داراست یادآور شد: با موفقیت در فاز اول این پروژه شاهد کاهش سالانه ۵ میلیون یورو ارزبری خواهیم بود و با بهبود گلوگاهها و بهره برداری از ظرفیت کامل ماشین آلات سایپا پلوس که دارای تکنولوژی پیشرفته هستند و نیز با سرمایه گذاری و تامین و خرید تجهیزات مربوطه بتوانیم در فاز دوم پروژه ظرفیت لازم برای تولید سالانه ۳۰۰ هزار ست پلوس خودرو را در گروه سایپا فراهم خواهد شد.
Top