مونتاژ اولین مجموعه اکسل جلو پلتفرم SP100 در شرکت مگاموتور
21 خرداد 1396

مونتاژ اولین مجموعه اکسل جلو پلتفرم SP100 در شرکت مگاموتور

با استفاده از دانش مهندسان داخلی، اولین مجموعه اکسل جلو پلتفرم SP100 مطابق با استانداردهای روز دنیا توسط شرکت مگاموتور و همکاری مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا طراحی و تولید و مجموعه سازی گردید.

_DSC01871

به گزارش روابط عمومی مگاموتور، مهندس محمدرضا شیخ­عطار مدیرعامل مگاموتور با اعلام اینکه مجموعه­های اکسل جلو و عقب و سیستم ترمز این خودرو بر اساس استانداردهای روز جهانی در شرکت مگاموتور در پروسه تکوین می باشد، گفت: در راستای نیل به اهداف تعیین شده اقتصاد مقاومتی در سال ۹۶، یعنی تولید و اشتغال، در توسعه و تولید اکسل­های پلتفرم SP100 از حداکثر ظرفیت­های موجود در کشور در تولید قطعات استفاده شد، تا ضمن برآورده­ کردن اهداف کیفی تعیین شده شرکت سایپا برای این پلتفرم جدید، بر افزایش تولید داخلی و ایجاد اشتغال در کشور تاکید گردد.

مهندس شیخ­عطار در تشریح مزایای سیستم تعلیق و ترمز این خودرو اعلام کرد که هر چهار چرخ این خودرو مجهز به سیستم ترمز دیسکی بوده تا بر قابلیت ایمنی این خودرو اضافه گردد.

مدیرعامل مگاموتور با اشاره به اینکه شرکت مگاموتور محوریت توسعه سیستم­های نوین الحاقی همچون سیستم ضد قفل ترمز (ABS) را در گروه سایپا بعهده دارد، اعلام کرد: در این خودرو نیز مسئولیت توسعه سیستم­های نوین الحاقی ایمنی خودرو همچنان بعهده شرکت مگاموتور خواهد بود و در این زمینه همکاری­های لازم با معتبرترین شرکت­های جهان شروع شده و همچنین از آخرین دستاوردهای ایمنی همچون سیستم پایداری (ESP)، ترمز خودکار اضطراری  (AEB) و . . . در این خودرو استفاده خواهد شد.

_DSC1091

Top