ارتقاء و بهبود امنیت سایبری در مگاموتور
24 شهریور 1398

ارتقاء و بهبود امنیت سایبری در مگاموتور

به گزارش روابط عمومی مگاموتور، مهندس فاتح ژیان، معاون طرح و برنامه شرکت مگاموتور با اشاره به اهمیت امنیت سیستم ها و حفظ اطلاعات جاری شبکه درون سازمانی، بیان کرد : در این راستا توانستیم با بهره مندی از توان علمی کارشناسان این معاونت اقدام به بهبود امنیت و توسعه آن در بخش سرویس های شبکه و تجهیزات زیرساختی نماییم.
فاتح ژیان با تشریح اقدامات صورت گرفته در ارتقاء سطح ایمنی گفت:  با توجه به افزایش روزافزون تهدیدات، تلاش جدی و گسترده ای جهت کاهش ریسک خطرات احتمالی صورت گرفته شد.
معاونت طرح و برنامه افزود: نرم افزارهای تجارت دیجیتال از خطرناک ترین و تهدید کننده ترین موارد در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بشمار می روند و به شیوه های گوناگون شبکه را آماج حملات خطرناک سایبری قرار می دهند که جهت دفع خطرات احتمالی، دسترسی به پورت ها در موارد غیر ضرور و اینگونه نرم افزارها در تمامی شبکه های پیشرفته و استاندارد کاملا محدود شد.
وی اقدامات موثر این معاونت درکاهش تهدیدات امنیتی را اینطور برشمرد:
  • بروزرسانی سیستم عامل های ویندوز و نیز آنتی ویروس ها،
  • بازنگری فرایند تهیه نسخه پشتیبان و تجهیزات لازم، برابر با استانداردهای جهانی به روز جهت بالابردن قابلیت بازیابی در مواقع خرابی، و مانیتورینگ روزانه حملات و باج افزارها.
ایشان در پایان گفت: امیدواریم بتوانیم با حمایت های مدیریت محترم عامل شرکت و با بهره مندی از کارشناسان خوب این معاونت در مقاوم سازی و ارتقای سطح امنیتی تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری مگاموتور موفق باشیم.
Top